goelectrickia 1200x480

 

Ekologické vozy Kia aktuálně v nabídce

 

kia niro

Niro

Nejnižší spotřeba v třídě 

DALŠÍ INFORMACE

kia-niro-phev

Niro PHEV

Dojezd až 58 Km

DALŠÍ INFORMACE

kia_niro_ev_my19_outdoor_01_14246_82939

e-Niro

Dojezd až 455 Km

DALŠÍ INFORMACE

kia_soul_ev_my20_rhd_2-tone_neptune_blue_+_cherry_black_(roof)_14962_87549

e-Soul

Dojezd až 452 Km

DALŠÍ INFORMACE

 

Podrobnosti a informace o elektrických

a hybridních pohonech vozů Kia:

kia nova mobilita

BROŽURA EV MOBILITA 

 


Stop obavám z elektromobility

Máte zájem o #GOelectric? Chcete vědět více? Jste na správném místě!

 

 

Jaký má elektromobil dojezd?

 

Kde a jak se nabíjí elektromobil?

 

Jak dlouho trvá nabití elektromobilu?

 

Kolik stojí nabití elektromobilu?

 

Kolik stojí elektromobil?

 

 

Stále se obáváte?

Nejste jediní, kdo má více otázek. Zde naleznete odpovědi na časté dotazy.

 

 
JAKÁ JE DOJEZDOVÁ VZDÁLENOST ELEKTRICKÉHO VOZU?

To záleží na mnoha faktorech – v neposlední řadě na modelu vozidla, který řídíte. Ale také na rychlosti, kterou jedete, jak často zrychlujete, na terénu, klimatických a geografických faktorech, jako je například nadmořská výška, na objemu přepravovaného nákladu atd. V tuto chvíli se však dojezdová vzdálenost elektromobilů pohybuje mezi 160 a 240 km, než je třeba znovu nabít. Některé modely nyní dokáží vydržet až 480 km na jedno nabití. A tato čísla se v příštím desetiletí výrazně zvýší, protože elektromobily dosahují obrovského pokroku v dosahovaní dojezdové vzdálenosti, a to především díky pokroku v technologii výroby baterií.

 

 
KDE A JAK SE DÁ ELEKTRICKÝ VŮZ NABÍJET?

Vaše první volba, pokud máte možnost, je nabíjet elektrické auto doma. Je to pohodlné a překvapivě nákladově efektivní, s mnoha společnostmi, které nabízejí plně instalovaný nabíjecí bod za pevnou cenu. Rychlost nabíjení se liší v závislosti na konkrétním nastavení jednotky. Můžete také využít veřejných nabíjecích sítí, pokud jsou venku, s dostupnými dostupnými stanicemi na ulici. Jednoduše zapojte nabíjecí kabel vašeho vozu, aktivujte nabíjecí bod (obvykle buď bezkontaktní RFID kartou nebo mobilní aplikací) a nechte auto dělat zbytek. S vládními pobídkovými programy se zvyšuje počet firem nabízejí zaměstnancům a návštěvníkům i nabíjecí body na pracovišti. (V budoucnu se nabíjecí stanice stanou všudypřítomnými v nákupních centrech, železničních stanicích, hotelech, kinech, dálnicích a konvenčních čerpacích stanicích.)

 

 
JAK DLOUHO TRVÁ NABITÍ ELEKTRICKÉHO VOZU?

To závisí na tom, jak a kde nabíjíte. Použitím vysokonapěťové DC nabíječky na veřejné nabíjecí stanici můžete nabíjet plně vybitý akumulátor na přibližně 50% kapacity za cca. 30 minut a 80% kapacity za cca. 50 minut. Použitím nabíjecí stanice (wallbox) který přeměňuje střídavý na stejnosměrný proud, můžete po zhruba 8 hodinách odjet s plně nabitou baterií. A tím, že zapojíte mobilní nabíjecí kabel do elektrického zásuvky pro domácnost, bude nabíjení trvat až 12-30 hodin – především v závislosti na konkrétním modelu elektrického vozu.

 

 
CO JE TO HYBRIDNÍ ELEKTRICKÝ VŮZ A JAK FUNGUJE?

Hybridní vozy mají dvě pohonné jednotky: používají kombinaci spalovacího motoru a elektromotoru poháněného akumulátorem. Tyto motory spolu mohou pracovat samostatně nebo společně – s cílem co nejúčinněji pohánět vůz, snížit spotřebu paliva a snížit emise. Existují různé typy hybridních vozidel. Plně hybridní vůz nemá zástrčku pro dobíjení baterie, protože se samonabíjí. Systém Smart Regeneration System obnovuje energii při každém brždění. Plug-in hybridní varianta funguje stejně jako plně hybridní, kromě toho, že má větší baterii a nabízí další možnost nabíjení z elektrické zásuvky. Tím se rozšiřuje jeho elektrický dosah až na 50 kilometrů.

 

 
PROČ KOUPIT ELEKTRICKÝ VŮZ?

Ať už se zajímáte o sníženou spotřebu paliva nebo o delší dojezd, existují určité výhody nákupu hybridního a plug-in hybridního typu. Hlavní výhodou pokročilé hybridní technologie je jejich ekologický provoz a potenciál úspory nákladů. Obecně hybridy emitují méně znečištění než standardní vozidla, což pomáhá chránit životní prostředí. Elektromotor dodává přídavný výkon a podporuje spalovací motor, což má za následek nižší spotřebu paliva než u automobilů poháněných pouze benzínem nebo motorovou naftou. Hybridní vozy jsou při použití elektromotoru mimořádně tiché. A posun mezi oběma hnacími ústrojími je tak hladký, že je prakticky neslyšitelný. V závislosti na vašich preferencích si můžete vybrat plný hybrid, který nikdy nepotřebujete zapojit (elektromotor se sám dobíjí regenerací), nebo zvolit hybrid s možností dodatečného nabíjení baterie prostřednictvím externího napájení a rozšířit tak svůj elektrický rozsah. Kromě toho, že se hybridy vyznačují vynikající spotřebou paliva a vysokým výkonem, jsou také vyvíjeny se všemi stejnými úrovněmi komfortu, prostoru, technických inovací a bezpečnostních standardů jako automobily s konvenčním spalovacím motorem.

 

 
JAKÉ JSOU NÁKLADY NA ELEKTRICKÝ VŮZ?

Odhady rozdílů v celkových nákladech na vlastnictví mezi elektrickými vozidly a konvenčními vozidly se značně liší, a to v rozmezí přibližně od 5 000 EUR do 20 000 EUR na vozidlo (za čtyři roky s ročním nájezdem kilometrů 20 000 km), v závislosti na zemi, typu modelu elektrického vozidla, ceny pohonných hmot a dalších proměnných (McKinsey, 2014). Některé faktory specifické pro jednotlivé země mohou ještě dále zlepšit celkové náklady na vlastnictví elektrických vozidel – například osvobození od daní, snížené ceny elektřiny a poměrně menší náklady na zpoplatnění infrastruktury (Hacker et al., 2015). Elektrické vozy mohou být v každém případě levnější a díky jedinečné 7leté záruce společnosti Kia se všichni majitelé nových elektrických modelů Kia mohou těšit na možnost údržby a oprav v delších časových periodách, než je obvyklé u vozů s klasickými pohony.

 

 

 

 

Pro akční nabídku na ekologický vůz KIA nás neváhejte kontaktovat:

Michal Šťastný
Vedoucí prodeje Kia
+420 739 122 525 | +420 468 003 084 michal.stastny@autohybes.cz
Email
Monika Tamchynová
Asistentka prodeje Kia, pojištění vozidel
+420 739 122 525 | +420 468 003 084 monika.tamchynova@autohybes.cz
Email