ŠKODA podruhé nejspolehlivější značkou v Anglii

skoda-credit-ti

ŠKODA podruhé nejspolehlivější značkou v Anglii

ŠKODA je i nadále nejspolehlivějí automobilovou značkou ve Velké Británii. Již podruhé za sebou dosáhla značka celkového vítězství ve studii agentury pro výzkum trhu J. D. Power.

Kromě tohoto ocenění se modely ŠKODA FABIA a ŠKODA YETI umístily na prvních příčkách svých tříd. „J.D. Power UK Vehicle Dependability Study (VDS)“ se v roce 2016 konala podruhé. Výzkum se soustředil na automobily, poprvé registrované v letech 2013 a 2015, tedy provozované 12 až 36 měsíců. Agentura J.D.Power se dotazovala více než 13 000 prvních majitelů vozů ve Velké Británii na problémy, které se na jejich voze vyskytly v posledních 12 měsících. Přitom bylo jmenováno 177 projevů nedostatků sdružených do osmi kategorií: motor a pohonné ústrojí, exteriér, požitek z jízdy, displeje a obsluha, infotainment, sedadla, klimatizace a interiér.

Hodnocení studie VDS 2016 vychází z počtu uvedených závad na 100 vozů – čím nižší je bodová hodnota, tím lépe. S pouhými 66 body se značka ŠKODA umístila na čele hodnocení – 13 bodů před nejbližším konkurentem. Česká automobilka tím zároveň o 11 bodů překonala svůj vlastní výsledek z loňského roku. Průměrný počet bodů za všechny zúčastněné značky byl 113 bodů.

Také v hodnocení jednotlivých kategorií vozů přesvědčila značka ŠKODA svou vysokou kvalitou. V čele se umístila ŠKODA FABIA ve třídě malých vozů, zatímco ŠKODA YETI zvítězila ve třídě kompaktních SUV. ŠKODA OCTAVIA doplnila celkový výsledek o druhé místo ve třídě kompaktních vozů. Britské ostrovy mají pro značku ŠKODA velký význam – jsou druhým největším západoevropským trhem a čtvrtým největším trhem v celosvětovém měřítku.