Kia Niro se zapisuje do GUINESSOVY KNIHY REKORDŮ™

Kia Niro_2

kia-niro-guinness-world-record

16. prosince 2016 – K radnici města New York na Manhattanu dorazila Kia Niro, která se oficiálně zapsala do Guinessovy knihy rekordů® nejnižší spotřebou paliva (v rámci hybridních vozů) při přejezdu napříč celými USA. Novým rekordním údajem je neuvěřitelná spotřeba 3,7 l/100 km.

Za volantem modelu Niro se střídali Wayne Gerdes z kalifornského Carlsbadu a spolujezdec Robert Winger z Williamsburgu (stát Virginia). Vzdálenost 5978 km od radnice Los Angeles k radnici města New York překonali se spotřebou 4,1 nádrže, tedy 183,6 litry benzínu. Vozidlo nebylo před jízdou nijak upravováno.

Hybridní městský crossover Niro je prvním modelem Kia prodávaným výhradně s hybridním pohonem. Je koncipován tak, aby reflektoval volání zákazníků po mimořádně nízké spotřebě paliva při zachování praktičnosti kompaktního crossoveru. Kromě sportovního a atraktivního designu se Niro chlubí řadou dalších výhod, jako je např.: speciálně navržená pokroková soustava hybridního pohonu, která zaručuje požitek z dynamičtější jízdy; prostorná kabina se spoustou místa pro pětici cestujících se zavazadly; široká nabídka vyspělých technologií na podporu řízení – k dispozici je nezávislý systém nouzového brzdění, sledování slepého úhlu*, systém monitorování provozu za vozidlem RCTA*, asistent pro změnu jízdního pruhu nebo varování při opuštění jízdního pruhu; a pokročilé prvky palubní telematiky a zábavy – systém UVO3 s podporou Apple CarPlay™, Android Auto™ a 7″ dotykovou obrazovkou, na přání dále inteligentní tempomat, navigace a prémiová audio soustava Harman Kardon®*.

Zbrusu nová Kia Niro se u amerických prodejců Kia objeví během prvního čtvrtletí roku 2017. V České republice byl hybridní crossover Niro uveden na trh v listopadu letošního roku.

 

Kia Niro_1       Kia Niro_3       Kia Niro_2

(*)Uvedené specifikace jsou k dispozici pro americký trh. V České republice nejsou zahrnuty v nabídce.

Zdroj: Tisková zpráva Kia Motors Czech