Kia STINGER

kia-stinger_1

9. ledna 2017 – Společnost Kia Motors America (KMA) se stala středem zájmu na mezinárodním autosalonu NAIAS, kde představila ve světové premiéře svůj zbrusu nový model Kia Stinger.

Pětimístný sportovní sedan se splývavou zádí typu fastback zamíchá kartami v kategorii, ve které v současnosti dominují evropské automobilky. Stinger ubezpečuje, že bude nejvýkonnějším sériově vyráběným vozem v historii značky, opírajícím se o špičkové kvality a spolehlivost automobilky Kia. Stinger nabídne několik kombinací motorů, uspořádání pohonu a luxusních výbav.


„Stinger je ve srovnání s minulými modely Kia skutečným automobilovým snem. A právě dnes zde v Detroitu se tento sen stává skutečností, a to díky několikaletému zasazení a tvrdé práci skupiny nadšených návrhářů, konstruktérů a manažerů z celého světa,“ komentoval Orth Hedrick, viceprezident pro produktové plánování ze společnosti Kia Motors America. „Po vzniku koncepčního modelu GT následovaly roky ladění a cizelování na proslulém okruhu Nürburgring. Jako posedlí jsme věnovali pozornost i těm nejdrobnějším detailům, a výsledek je tak prostě senzační.“

kia-stinger_3
Zbrusu nová Kia Stinger je bez pochybností přímým následníkem konceptu, který jí stál vzorem. Nad designovým ztvárněním měl dohled přímo vedoucí návrhář Kia Motors Peter Schreyer a jeho tým talentovaných designérů ve Frankfurtu. O vyladění jízdních vlastností a handlingu se postaral Albert Biermann, šéf testování vozidel a vývoje nejvýkonnějších modelů automobilky Kia, společně s týmem konstruktérů v Koreji a na náročném závodním okruhu Nürburgring. Co je vlastně nezbytným atributem každého správného gran turisma? Tato otázka stála za několikaletou cestou, která započala v roce 2011 odhalením koncepčního modelu GT na autosalonu ve Frankfurtu. Ačkoli každá designová studie Kia slouží k nějakému účelu, koncepční model GT mnozí externí pozorovatelé považovali pouze za automobilový sen značky, která v povědomí zákazníků figuruje jako výrobce vozů pro nejširší masy. Avšak koncept GT zapálil jiskru nadšení, která se rozhořela v požár, jenž zachvátil celou organizaci a během následujících pěti let tyto plameny přeskočily ze světa fantazie a zhmotnily se ve skutečnost.

kia-stingr_2
Když vedení společnosti dalo projektu Stinger zelenou, hlavní mantrou vývoje se stalo slovní spojení gran turismo. Jelikož je to Kia, design vozu musel být troufalý. A také byl. Ale zároveň měl být mrštný a rychlý, ale současně i luxusní a tichý. Bylo nezbytné, aby dokonale vyvažoval jízdní schopnosti a handling, ale současně nabídl prostor k pohodlnému cestování pětice pasažérů se zavazadly. Musel splňovat spoustu věcí, ale klíčové bylo, aby představoval opravdové gran turismo. A tím Stinger je.

 

Podrobné informace o designu, motorizaci, podvozku naleznete v tiskové zprávě Kia Motors Czech:

TISKOVÁ ZPRÁVA

STRÁNKA MODELU