Nová Kia Picanto – vybarvený sportovec

kia_picanto_gtline_2

4. ledna 2017 – Společnost Kia Motors dnes odhalila první snímky svého zbrusu nového modelu Picanto, třetí generace jednoho z celosvětově nejprodávanějších vozů automobilky Kia.

Nové Picanto, za jehož podobou stojí návrhářská centra automobilky Kia v korejském Namyangu a německém Frankfurtu, přináší do třídy mini svěží a dynamický charakter. Nový model, poprvé odhalený ve sportovně pojaté specifikaci ‘GT-Line’, zaujme svým sebevědomějším postojem, o němž vypovídají smělejší křivky a subtilní povrchy karoserie. K troufalejšímu vzhledu nového modelu přispělo i prodloužení rozvoru o 15 mm (z 2385 mm na 2400 mm) s posunutím kol do rohů karoserie. Pro Picanto se dosud nikdy nenabízela tak bohatá nabídka odstínů karoserie – zákazníci mohou vybírat z 11 svěžích barevných odstínů, díky nimž se snadno vymaní z šedi konkurence.

                                                     

V kabině pak sestavu vyspělých technologií v oblasti pohodlí, funkčnosti a bezpečnosti podtrhuje moderní a kultivované ztvárnění nového interiéru. Zde zaujme především nový systém palubního infotainmentu s ‘plovoucím’ dotykovým displejem, který cestujícím zprostředkuje ty nejmodernější automobilové technologie. Picanto nabízí široké možnosti zákaznických úprav, včetně možnosti volby z široké palety barev obkladů a čalounění.

Zájemci o zbrusu nové Picanto se mohou těšit na mimořádně efektivní obestavění prostoru karoserie, což znamená více místa pro cestující i zavazadla než u srovnatelných konkurenčních modelů. Picanto si i přes prodloužení rozvoru zachovává své typické kompaktní rozměry. Zbrusu nový model má tutéž délku jako předchůdce (3595 mm); přední převis se o něco zkrátil, zatímco zadní převis karoserie je delší.

Zbrusu nové Picanto se poprvé ukáže veřejnosti letos v březnu na mezinárodním ženevském autosalonu 2017; vůz se začne prodávat koncem třetího čtvrtletí 2017.

 

Zdroj: Tisková zpráva Kia Motors Czech