Ocenění pro Kia XCeed a Kia e-Soul

xceed_esoul_awards

Kia získala dvě ocenění v anketě Světové ženské auto roku 2019

 

  • Kia XCeed zvítězila v kategorii ‚Auto do města‘; Kia e-Soul si odnesla cenu ‚Ekologické auto roku‘
  • V porotě hlasovalo 41 žen z 34 různých zemí včetně zástupkyně z České republiky

 

Automobilka Kia získala hned dvě ocenění v anketě Světové ženské auto roku 2019 – model Kia XCeed vyhrál ocenění ‚Auto do města‘, zatímco  Kia eSoul si odnesla cenu za nejlepší ‚Ekologické auto roku‘. Kia byla jediným výrobcem, který získal cenu ve dvou různých kategoriích.

Výsledky ankety Světové ženské auto roku 2019 byly slavnostně vyhlášeny na nedávném mezinárodním autosalonu v Dubaji; vítěze ankety určil pečlivě vybraný sbor porotkyň, jejž tvoří 41 motoristických novinářek včetně české reprezentantky z 34 zemí celého světa.

KIa e-Soul_16-9_WWCar2019

Kia XCeed je městský crossover kombinující praktičnost kompaktního SUV se sportovním vzhledem a vytříbenými jízdními kvalitami hatchbacku. XCeed se díky bohaté sestavě vyspělých bezpečnostních technologií a prvků konektivity i infotainmentu stává jedním z technicky nejvyspělejších a nejkomplexněji vybavených vozů své třídy.

KIA XCeed_16-9_WWCar2019

Nová Kia e-Soul nabízí zájemcům o městský crossover dojezd až 452 km na jedno nabití baterie s nulovými emisemi. Čistě elektrický model e-Soul umožňuje zákazníkům volit mezi středně dlouhým nebo dlouhým dojezdem na elektřinu – v obou případech s vyšším výkonem a delším jízdním dosahem než u konkurenčních elektromobilů.

Kia XCeed i nová Kia e-Soul se v kategorii městských crossoverů poprvé představila v roce 2019.

 


Nová Kia XCeed rovněž získala ocenění Golden Steering Wheel

 

  • XCeed obdržel vyznamenání od redakcí německých časopisů AUTO BILD a BILD am SONNTAG
  • Nový crossover oceněn jako „Nejlepší automobil pod 35 000 eur“

 

Třetí generace třídy kompaktních vozů Kia Ceed pokračuje ve vítězném tažení: model Kia XCeed uvedený na konci září byl nyní vyznamenán cenou Golden Steering Wheel „Zlatý volant 2019“. Nový crossover obdržel od redakcí časopisů „AUTO BILD“ a „BILD am SONNTAG“ toto vyznamenání – nejdůležitější německou automobilovou cenu – v kategorii „Nejlepší automobil pod 35 000 eur“. Nejmladší člen rodiny Ceed zvítězil již nedávno ve srovnávacím testu časopisu „AUTO BILD“ nad vozem VW T-Roc a plynule navázal na úspěchy jeho sesterských modelů Ceed, Ceed Sportswagon a ProCeed: doposud zvítězily v celkem 20 srovnávacích testech uznávaných odborných médií, také v konkurenci prémiových značek. Kromě toho získal vůz Ceed bronz při výběru v evropské soutěži „Car of the Year 2019“, těsně za vozem Jaguar I-Pace a Renault Alpine A110. A nejen u expertů má nová rodina Ceed úspěch: s třetí generací modelů se odbyt kompaktních vozů v tomto roce v Evropě zvýšil o 38 % (leden-září 2019: 72 079 kusů; stejný časový úsek minulého roku: 78 820 kusů).

KIA_XCeed_Golden Steering Wheel 2019_Nejlepší automobil pod 35 000 Eur

Do soutěže Golden Steering Wheel „Zlatý volant 2019“ bylo nominováno celkem 58 novinek, které se objevily na trhu od začátku října 2018. Redakční ceny „Nejlepší automobil pod 25 000 eur“ a „Nejlepší automobil pod 35 000 eur“ byly v tomto roce vyhlašovány poprvé. Přitom testovací redakce hodnotily všechna vozidla této cenové skupiny podle kritérií Základní cena, Základní vybavení, Záruky, Příplatky a Dojmy z jízdy. „Model Kia XCeed získává Golden Steering Wheel „Zlatý volant“ redakce ‚AUTO BILD’ v kategorii pod 35 000 eur, protože je už od začátku typem vítěze, přesvědčí velikostí a kvalitou a nejen sedmi lety záruky“, shrnuje redakční výrok Andreas May, vedoucí oddělení Test a technika.

 

Tradiční soutěž – v roce 2019 s novým nastavením

Cenou Golden Steering Wheel „Zlatý volant“ jsou od roku 1976 každoročně oceňovány nejlepší automobilové modely ročníku. V roce 2018 se soutěž dočkala jednoroční přestávky a roku 2019 znovu odstartovala se základními novinkami. K nim patří redakční ceny „Nejlepší automobil“, zvláštní cena „Nejlepší inovace“, rozšíření vozových tříd, oceňování vozidel podle bodového schématu redakce „AUTO BILD“ a velmi zúžená porota, složená výhradně z automobilových expertů. Tak jako dříve volili čtenáři časopisů „BILD am SONNTAG“ a „AUTO BILD“ v nyní sedmi vozových třídách (malé vozy, kompaktní vozy, střední a vyšší třída, malá SUV, střední SUV, velká SUV, sportovní vozy) vždy tři finalisty, kteří pak byli porotou testováni na okruhu DEKRA Lausitzring. K 15 členům poroty patřili mimo jiné bývalý pilot Formule 1 Hans-Joachim Stuck, závodnice Formule 3 Sophia Flörsch, expertka na motoristický sport a moderátorka Lina van de Mars a také hvězda Youtube a závodník Felix von der Laden.

 

 

Zdroj: Tisková zpráva Kia Motors Czech