Přichází KIA Better View

KiaBetterView_foto2

Nanotechnologie vyvinutá pro námořní lodě může ochránit přední sklo vašeho auta.

 

  • Řidiči všech značek mohou díky KIA používat nejvyspělejší technologii ochrany skel, která je určena do nejextrémnějších podmínek, se kterými se setkávají velké námořní lodě

 

  • Přípravek KIA Better View aplikovaný na čelní sklo dokáže zamezit tvorbě kapek a již od 80 km/h také zajistit okamžitý odtok vody z čelního skla. Voda tak zmizí dříve, než by ji odstranily stěrače

 

Letní lijáky a bouřky už jsou téměř tady. Prudší déšť, ale i voda stříkající na čelní sklo od protijedoucího auta, může řidiče na čas zcela oslepit. Stěračům totiž trvá obvykle několik sekund, než vrstvu vody ze skla odstraní. Jenže při rychlosti 90 km/h ujede auto za pouhou sekundu 25 metrů. To znamená, že za pouhé 2 sekundy, kdy řidič vidí vodu místo silnice, urazí přes 50 metrů téměř poslepu. Kdyby vůz před ním náhle zastavil nebo se mu třeba do cesty připletl chodec, nemá prakticky čas reagovat. S přípravkem KIA Better View se již řidiči něčeho podobného nemusí obávat. Jako jediný z výrobce technologií může KIA nabídnout řidičům výhody převratné technologie využívající nanočástic, která dokáže vytvořit na sklech vozu hydrofobní vrstvu a zajistit, že od rychlosti 80 km/h se voda na jeho povrchu neudrží a okamžitě odteče. Tato technologie byla původně vyvinuta do extrémních podmínek, s jakými se potýkají námořní lodě, které si musí poradit s výrazně větším množstvím vody než sklo automobilu v dešti.

 

KiaBetterView_foto1

 

Přesto se však na nich voda díky této technologii neudrží. Aplikační sada přípravku KIA Better View se skládá ze tří složek ‑ renovátoru, neutralizéru a ochrany skla. Nanočástice v přípravku dokážou efektivně utěsnit mikroskopické póry ve skle automobilu a vytvořit vrstvu odpuzující vodu. Díky tomu voda ze skla za pomoci okolního proudícího vzduchu okamžitě mizí. Při použití KIA Better View je navíc sklo čistší a jasnější, jelikož přípravek zabraňuje také usazování jiných nečistot či přichycení hmyzu na čelní sklo. Řidič má tedy lepší výhled i za ideálních podmínek. Přesto přínosy KIA Better View ocení řidiči nejvíce za deště. Díky přípravku totiž stačí od rychlosti 80 km/h ke kompletnímu odstranění vody ze všech skel vozu, a především ze skla čelního, pouze tlak vzduchu obtékající auto.

Bezpečnost pro vozy všech značek

Cena přípravku KIA Better View včetně jeho aplikace se vejde do tisíce korun. Přípravek lze použít na skla automobilů všech značek a disponuje všemi potřebnými bezpečnostními atesty pro použití při provozu na pozemních komunikacích v Česku.