Leona Machálková a její nová ŠKODA OCTAVIA alias „Máňa“

Škoda Octavia_Leona Machálková_Auto Hybeš_1200x480

Rok se s rokem sešel a my jsme nedávno měli tu čest předat další vozidlo paní Leoně Machálkové.  Opět padla volba na značku Škoda a opět na model Octavia s automatickou převodovkou. S jakými vozidly Leona jezdila a jaké bylo její vůbec první vozidlo? Nejen na to jsme se zeptali v našem krátkém rozhovoru.

 
Dobrý den, Leono. Naše spolupráce v oblasti mobility započala v roce 2020. Jak ji s odstupem času hodnotíte?

Krásný den. Spolupráce s autosalonem Auto Hybeš si velmi vážím. Celý váš tým je přátelský, profesionální a stále ochotný vyhovět přáním zákazníka. Jsem tedy spokojená zákaznice. Cítím se u vás dobře a řízení krásné Octavie si každý den bez nadsázky užívám. Líbí se mi a její jízdní vlastnosti jsou skvělé.

 
Letos jste si vybrala opět model Škoda Octavia s automatickou převodovkou. Dá se tedy říci, že tento model je pro Vás ideální volbou a splňuje vše co od vozidla očekáváte?

Osobně mi nevadí ani manuál, ale doba se změnila stejně jako situace na silnicích a dala jsem za pravdu odborníkům, že v dnešní době je to pro řidiče komfortnější. Zvykla jsem si opravdu brzy a je to příjemné.


Byl ve Vaší garáži již dříve nějaký model značky Škoda nebo je toto Vaše první větší zkušenost?

V minulosti jsem jezdila vozy Citroën, byla jsem také ambasadorkou vozů Renault, posléze jsem přesedlala na Volkswagen a posledních dvacet let jsem jezdila vozy Volvo. Tak jako tak jsem pošilhávala i po nových Škodovkách, také mnozí mí přátelé jezdili auty české značky a často jsem to komentovala slovy, jak jde úroveň vozů Škoda nahoru. Dnes to mohu z vlastní zkušenosti upřímně potvrdit.

 
Není tajemstvím, že svým vozidlům ráda dáváte jména. Víme o Volvu S60 jménem Joséphine, naposled jste od nás odjela Karkulkou. Jaké jméno jste vybrala tentokrát? Mimochodem, volba barvy je, alespoň za celý tým Auto Hybeš, perfektní a oranžová Phoenix autu moc sluší.

Máte pravdu, tenhle odstín oranžové jsem už obdivovala na nové Fabii. Zaujala mě, přijde mi elegantní a zároveň extravagantní a to jsou kvality, které mám ráda. Volba tedy padla na tento odstín a autu jsem dala jméno Mandarinka, žoviálně jí říkám Máňa. Když ji v garáži zaparkuji, nezapomenu jí pohladit na palubní desce nad volantem. Je to mé poděkování za azyl a servis, který mi poskytuje a samozřejmě i za šťastný návrat.

 

Škoda Octavia_Leona Machálková_Auto Hybeš_00

Minulý rok jsme společně přivítali a uvedli do prodeje nový model Škoda Fabia. Měla jste možnost jej vyzkoušet na vlastní kůži, tak co na novou Fabii říkáte? Mimochodem, ještě jednou děkujeme za krásně strávený den s našimi zákazníky. ( video z uvedení Škody Fabie do prodeje 16.9.2021 )

Nová Fabie si rozhodně zaslouží pozornost a respekt mezi vozy této kategorie. Je pěkná a živá a pro klientelu, která nepotřebuje větší vůz, ideální. Myslím, že se velmi povedla.

 
Letos náš čeká představení čistě elektrického modelu Škoda Enyaq Coupé RS iV. Pokud to situace dovolí a nám se podaří event uspořádat, přijala byste pozvání a pomohla nám s uvedením modelu do prodeje?

To víte, že ano. Bude mi potěšením být u toho. Je to opravdu krasavec a ráda se něco dovím o přednostech vozu nové generace.


Co Vy a elektromobilita? Už jste měla možnost svézt se vozem “na baterky“? Vím, že u nás to bohužel nikdy nedopadlo a i dnes je náš testovací Enyaq zrovna zapůjčený.

Ano, už jsem tu příležitost několikrát měla. Stále jsem musela komentovat tu tichost provozu a ekonomický aspekt takového vozidla není také k zahození.

 
Naše společnost patří spíše mezi ty menší a rodinnější autosalony. Nechybí Vám u nás nějaká služba, kterou třeba znáte z větších autosalonů? Napadá Vás co bychom mohli zlepšit?

Fungující rodina je základ všeho a to, že se vám někdo věnuje, jako byste i vy byl jejím členem, to je přece v dnešní době přednost. Já v tom vidím velký potenciál.

 

Škoda Octavia_Leona Machálková_Auto Hybeš_03

 

Dovolte mi pár obligátních otázek na závěr, které ale naše čtenáře budou možná zajímat nejvíce. 

V kolika letech jste si vůbec udělala řidičský průkaz?

Řidičák jsem si udělala později, vlastně až v době, kdy jsem si mohla dovolit koupit auto. Bylo mi 28.


A jaké bylo Vaše první vozidlo?

Moje první auto bylo Citroën BX s hydraulickým podvozkem.


V autě posloucháte raději rádio, svůj playlist nebo preferujete ticho?

Často poslouchám oblíbená rádia, ale také vlastní playlist. Když cestuji daleko, volím rádio s dopravním zpravodajstvím.


Manuální převodovka nebo automat?

Obojí super. Je fajn si užít sportovní jízdu s řazením, ale také pohodově cestovat s automatem.


Dovolená raději u moře nebo v ČR?

Tak i tak. Cítím se skvěle v přírodě i u nás, ale k pěknému moři se těším vždycky.


Čistě hypoteticky, kdybyste se profesionálně nevěnovala hudbě, kam by nejspíše směřovaly Vaše kroky?

Vystudovala jsem v Olomouci na Filozofické fakultě učitelský obor čeština – dějepis, takže na mířeno jsem měla za katedru.


S kým byste si přála nazpívat duet, ale víte, že už to nevyjde?

Škoda, že jsem nezvěčnila svůj hlas s hlasem Karla Gotta, u kterého jsem nesčetněkrát hostovala. Ale nikdy nezapomenu, že byl i mým hostem na Novoročním koncertě ve Španělské sále v roce 2000.


Song, který Vám vždy zvedne náladu, když zrovna není nejlíp?

Tak třeba Rock With You od Michaela Jacksona, svou geniální lehkostí, je to prostě happy song, vždy mám u ní husí kůži.

 

Děkujeme Leono za projevenou důvěru, za příjemný rozhovor a přejeme s Máňou mnoho a mnoho šťastně najetých kilometrů! 

 

Text a foto: Ondřej Mastík

 

Fotogalerie: